BOYS BASKETBALL
Feb. 12
Northview 64, Brown County 61
NV 12 14 18 20 — 64
BC 14 24 10 13 — 61
Brown Co. (10-9, 7th place WIC): Matt Redmond 8 points, 0-1 FT; Collin Hoskins 22 points, 5-5 FT; Happy Lacy-Connell 3 points, 3-4 FT; Austin Heminger 9 points, 1-1 FT; Josh Cochran 2 points; Austin Kritzer 10 points, 2-3 FT; Jordan Samples 7 points.
Feb. 13
Brown County 64, Mitchell 44
BC 15 11 19 19 — 64
M 3 9 14 18 — 44
Brown Co. (11-8, 7th place WIC): Jordan Samples 17 points, 2-2 FT; Matt Redmond 4 points; Collin Hoskins 12 points; Zion Bunge 5 points; Happy Lacey-Connell 5 points, 3-4 FT; Austin Heminger 2 points; Josh Cochran 13 points, 1-3 FT; Austin Kritzer 6 points.
WRESTLING
Feb. 13
Semistate
182: Bristen Dial (3-1, 3rd place), won by 5-2 decision vs. Andrew Frank, Avon; win by 2-0 decision vs. Ike Murrell, Terre Haute N., lost by 6-1 decision vs. CJ Damler, Brownsburg; won by 4-3 decision vs. Grant Goforth, Indiana Creek.
PARKS AND RECREATION BASKETBALL
Fifth-sixth grade
Feb. 6
Thunder 24, Hoosiers 22
T 6 8 4 6 — 24
H 6 6 8 2 — 22
T: Nathan Kilby 4 points; Sam Normile 16 points, 0-7 FT; Oliver Normile 2 points; Cole Zeigler 2 points.
H: Garrett Braden 4 points; Aiden Fox 8 points, 0-3 FT; Tristen Shields 6 points, 0-1 FT; Tristen Thompson 4 points.
Pacers 28, Panthers 22
Pac 6 6 6 10 — 28
Pan 1 8 8 5 — 22
Pac: Briar Cox 2 points, 0-2 FT; Blake Fleetwood 5 points; Malachi Nickels 19 points, 3-6 FT; Andino Silvania 2 points.
Pan: Evan Asher 9 points; Caleb Hammond 1 points, 0-1 FT; Brock Bragg 2 points; Seth Oliphant 10 points, 2-5 FT.
Seventh-ninth grade
Feb. 6
Fight Wombats 33, Udder One’s 28
FW 4 4 7 18 — 33
UO 12 6 8 2 — 28
FW: John Oliver 3 points, 1-2 FT; Daniel Mars 17 points, 3-8 FT; Jarrett York 3 points, 1-2 FT; Logan Huddleston 6 points, 0-4 FT; Jake Huddleston 4 points, 0-1 FT.
UO: Cooper Olmsted 16 points; Moe Walker 4 points, 2-2 FT; Cayden Edds 8 points.
Warriors 38, Thunder 32
W 11 1 8 18 — 38
T 2 9 7 14 — 32
W: Will Sichting 3 points, 1-2 FT; Elijah Sichting 14 points, 0-2 FT; Ethan Morrison 2 points; Logan Imming 7 points; Nolan Patterson 10 points, 1-2 FT; William Gaither 2 points.
T: Jaydon Polston 24 points, 2-2 FT; Eric Riddle 2 points; Jeff Reynolds 6 points, 0-2 FT.
Adults
Feb. 7
Glue-Lam Erectors 73, Taylor Bros. Construction 66
TB 36 0 30 0 — 66
GLE 42 0 31 0 — 73
TB: Josh Eddins 14 points; Kane Crabtree 8 points; Jordan Hawley 20 points, 2-2 FT; Joe Spanky 5 points, 0-5 FT; John Eddins 11 points, 1-2 FT; Justin Hawley 8 points, 1-3 FT.
GLE: Quintin Marker 2 points; Weston Wray 17 points, 3-4 FT; Shane Schrougham 15 points; Kyler Schrougham 2 points; Brandon Bell 7 points, 5-5 FT; Jake Scott 8 points, 1-1 FT; Rory Wray 22 points, 1-4 FT.
Big Woods and Q’s Bikes 71, BC IGA 45
BWQ 45 0 26 0 — 71
IGA 19 0 26 0 — 45
BWQ: Evan Richardson 5 points; Bryce Boyer 6 points; Jordan Rose 13 points; Evan Rose 16 points, 1-2 FT; Quincy Robinson 14 points, 1-1 FT; Scott Herron 2 points; James Allen 9 points; Evan Markley 6 points.
IGA: Caleb Malay 13 points, 1-2 FT; Paul Risley 12 points, 0-2 FT; John Carter Jr. 6 points; Brandon 2 points; Noah Carter 12 points.
American Family Ins. 58, Brozinni’s 43
AF 37 0 21 0 — 58
B 28 0 15 0 — 43
AF: Jayson Tovey 12 points, 0-2 FT; Andy Hiligoss 8 points; Erik Barber 10 points; Ryan Ebener 3 points; John Tiernan 16 points, 3-4 FT; Randy Hedrick 9 points.
B: Kyle Seward 2 points; Dawson Williams 9 points, 2-3 FT; Josh Williams 5 points; Ryan Seward 17 points; Derek Eubanks 10 points, 1-2 FT.
Bradley Farms 72, Woodforest National 64
BF 36 3 25 8 — 72
WN 28 0 36 0 — 64
BF: Phil Baker 11 points, 2-5 FT; Craig Hoskins 6 points; Kaleb Bradley 4 points, 2-2 FT; Kyle Bradley 37 points, 9-9 FT; Brett Brunson 8 points; Ronnie Baker 6 points.
WN: Scott Cheek 3 points; Taighlor Jerrigan 9 points, 1-1 FT; Josh Smith 11 points; Preston Case 11 points, 0-2 FT; Matt Sackman 30 points, 1-2 FT.